-->

18 Nisan 2020 Cumartesi

author photo


Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların hizmetine sunulan Koronavirüs uygulaması Hayat Eve Sığar, Android ve iOS için yayınlandı.Sağlık Bakanlığı'nın Hayat Eve Sığar uygulaması kullanıma açıldı
Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19 salgını ile başa çıkabilmek için çeşitli uygulamalar geliştiriliyor.
Bakanlık tarafından geliştirilen 'Hayat Eve Sığar' isimli uygulama, Google Play Store'da ve iOS App Store'da yayınlandı.
heds

SAĞLIK HİZMETLERİ GÖRÜLEBİLİYOR


Uygulamadaki harita üzerinden çevrenizde yer alan eczane, hastane, toplu taşıma, metro istasyonları ve marketlerin konumları görülebilmekte.

BÖLGENİZDEKİ ENFEKTE VE RİSK YOĞUNLUĞUNU GÖSTERİYOR


Hayat Eve Sığar uygulaması, ayrıca yer aldığınız bölgede evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluk oranlarını sunuyor.

AİLE BİREYLERİ YAKINDAN TAKİP EDİLEBİLİYOR


Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebiliyor, takip edebiliyor ve bulundukları bölgelere göre risk durumları öğrenilebiliyorsunuz.
Ayrıca uygulamanın alt kısmında, ülkemizin günlük Koronavirüs istatislikleri yer alıyor.
hayat-eve-sigar

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR


Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan uygulama, yalnızca Android 5.0 ve üzeri - iOS 10 ve üzeri sürümlerde çalışıyor. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

hayat-eve-sigar
hayat-eve-sigar
hayat-eve-sigar
hayat-eve-sigar
hayat-eve-sigar
hayat-eve-sigar
hayat-eve-sigar

1 Yorum Var:


EmoticonEmoticon

Sonraki Yazı Next Post
Önceki Yazı Previous Post